امروز: جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

موفقیت شهرداری شیراز در کاهش فروش املاک در سال جاری

موفقیت شهرداری شیراز در کاهش فروش املاک در سال جاری

رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد شهرداری شیراز موفق شده در یک سال گذشته کمترین فروش املاک نسبت به گذشته را تجربه کند.

به گزارش روابط عمومی و امو بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سینا بنی زمانی» در جلسه این هفته کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این خبر گفت: به رغم نیاز و تنگناهای مالی شهرداری شیراز، سعی شده از سرمایه فروشی جلوگیری شود و به سمت دیگر ردیف‌های تامین مالی حرکت کند. شهرداری شیراز با اجرای سیاست کاهش فروش و واگذاری املاک توانسته سهم درآمدی خود از فروش املاک در هشت ماه نخست سال را به رقم ۳۸ میلیارد تومان کاهش دهد و معادل ۳۵ میلیارد تومان نسبت به تهاتر املاک با بستانکاران اقدام کند.

 

بنی زمانی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی سامانه شفافیت بزودی لیست کلیه فروش املاک و نحوه واگذاری از سوی شهرداری به اطلاع شهروندان رسانده شود.

 

بنی زمانی خاطرنشان کرد: ورود شهرداری در گذشته به موضوع سرمایه گذاری مثل ساخت مراکز تجاری اقدام اشتباهی بود و حتما باید بخش خصوصی با هدف سرمایه گذاری ورود کند و شهرداری نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: برای شورای شهر شیراز کیفیت بازاریابی و فروش و دقت نظر در مراحل قیمت‌گذاری و انجام تشریفات قانونی مهم است تا زیانی به سرمایه شهر وارد نشود.

به اعتقاد بنی زمانی بازاریابی مهمترین ابزار کیفی سازی جذب سرمایه‌گذار بوده و شورای شهر علاقمند است شیوه‌های عملیاتی بازاریابی و ارائه پروژه‌های سرمایه‌گذاری را برای بررسی بیشتر در اختیار داشته باشد.

وی ادامه داد: از شهرداری شیراز خواسته‌ایم تا قبل از پایان سال برنامه اجاره داری و بهره برداری از اماکن و ظرفیت‌های در اختیار را به شورای شهر شیراز جهت بررسی بیشتر و تصویب ارسال کند.

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۹:۳۵:۲۱

دیدگاه های شما