امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی تغییر کاربری سینما مهتاب در کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز

بررسی تغییر کاربری سینما مهتاب در کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز

پنجاه و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی تغییر کاربری و تخریب سینما مهتاب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» با اشاره به تاریخی بودن این مکان گفت: قدمت این سینما به دهه‌ی ۳۰ بر میگردد وخاطره‌ی سه نسل پیشین را با خود به همراه دارد به گونه ای که بیشتر اهالی شیراز، فارس و شهرستانهای مجاور از ان خاطره دارند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در این جلسه مالک سابق سینما با اشاره به مصادره این مکان توسط دادگاه انقلاب اسلامی با ارائه‌ی مطالبی مخالفت خود را با تخریب سینما اعلام کرد و خواستار حفظ این سینما شد.

 

وی افزود: مشاورین نیز ضمن تاکید بر ارائه طرح توجیهی معتقد بودند با تخریب این گونه بناها، تا سال ۱۴۰۰هیچ بنای فرهنگی در شیراز باقی نمی ماند.

 

تنوری گفت: حفظ بناهای قبل از سال ۴۰ مانند این سینما که دارای اهمیت حفظ تاریخی هستند و ثبت در اثار ملی از پیشنهادات مشاورین بود.

وی گفت: مقرر شد کمیته‌ی میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر در ذیل کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهر شیراز به بررسی این موضوع بپردازد.

تنوری خواستار پیگیری استعلام مالکیت بنیاد ۱۵خرداد توسط شهرداری شیراز شد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی طرح یک فوریتی مساعدت به تیم های فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز در دستور کار قرار گرفت.

 

تنوری با اشاره به عدم ارائه لایحه حمایت از هیات های ورزشی از سوی شهرداری به شورا گفت: این لایحه در راستای شفافیت در عملکرد شورا و شهرداری، عدالت در تخصیص بودجه به رشته های مختلف ورزشی و اختصاص کمک های متناسب به تیم ها نقش مهمی ایفا می کند.

وی افزود: مقرر شد این لایحه از سوی شهرداری در مدت یک ماه به کمیسیون ارسال تا به صورت طرح جمعی از اعضا و به عنوان طرح جامع حمایت از ورزشهای همگانی بررسی و به صحن شورا ارجاع شود.

 

«سیروس پاکفطرت» گفت: این دو تیم فوتبال به عنوان نمایندگان فارس برای شرکت در لیگ برتر نیازمندحمایت هستند که باید شورا و شهرداری در این راستا گام بردارد.

وی بر ارائه لایحه حمایت از هیات های ورزشی از سوی شهرداری تاکید کرد.

۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۲:۵۴

دیدگاه های شما