امروز: شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

توافقات اولیه سرمایه‌گذاری برای شیراز در حاشیه اجلاس جهانی شهرداران

توافقات اولیه سرمایه‌گذاری برای شیراز در حاشیه اجلاس جهانی شهرداران
رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورا، اجلاس جهانی شهرداران را فرصتی برای بحث و تبادل نظر پیرامون ظرفیت های شیراز و بسته های جذب سرمایه گذاری دانست و گفت: موضوع جمع‌آوری و بازیافت زباله، احداث تصفیه خانه های محلی برای استفاده از پساب و آب‌رسانی به باغات و فضای سبز،حمل‌ و نقل شهری و مترو از اهم بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاری شیراز است.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز خبر داد
توافقات اولیه سرمایه‌گذاری برای شیراز در حاشیه اجلاس جهانی شهردارانخبرگزاری فارس- رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز از توافقات اولیه در حاشیه برگزاری میز سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران خبر داد. ابراهیم شعرا اظهار داشت: در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران علاوه بر شهرداران و شوراهای داخل کشور، شهردارانی از کشورهای خارجی و نمایندگانی از اتحادیه‌های شهرداران از کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا، لبنان، هند و آفریقا حضور داشتند و پیرامون راهکارهای حل معضلات شهری بحث و تبادل‌نظر شد. وی افزود: همزمان با این اجلاس سومین اجلاس مدیریت شهری نیز برگزار شد و شهرداران برخی شهرهای کشور به ارائه فعالیت‌ها و آخرین تجربیات خود پرداختند. شعرا ادامه داد: در این اجلاس دو روزه پنل‌های تخصصی در مورد مسائل مختلف معماری شهرسازی، سرمایه‌گذاری و خدمات شهری برگزار و مباحث تخصصی برای ارتقای دانش اعضا و ایجاد افق‌های مشترک ارائه شد.
این عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: در کنار اجلاس، تالار سرمایه‌گذاری و میزهای سرمایه‌گذاری با حضور کشورهای میهمان و شهرداری‌های کلان‌شهرها برپا شد که شهرداری شیراز نیز میز سرمایه‌گذاری داشت و همچنین در این تالار، گفت‌وگو و مذاکراتی بین شهرداری‌ها و نمایندگان خارجی و شهرداران دیگر کلان‌شهرها صورت پذیرفت و بین شهرداری‌ها و نمایندگان خارجی تفاهم‌نامه‌های اولیه به‌منظور دعوت از سرمایه‌گذاران و جذب آنها برای کارهای سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها و از جمله شهرداری شیراز مطرح و با تعدادی از کشورها جلسات خوبی برگزار شد.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز بیان کرد: در حاشیه این میز و تالار سرمایه‌گذاری، انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی میسر شد و شهرداری شیراز سرمایه‌گذاری در اولویت و پروژه‌های ضروری برای سرمایه‌گذاری خود را پیشنهاد داد که بعضی مورد قبول نمایندگان از داخل و خارج قرار گرفت و مقرر شد رایزنی‌ها و تبادلات بعدی و حضور سرمایه‌گذاران برای آشنایی با پتانسیل شهرداری شیراز انجام شود تا سرمایه‌گذاران از این کشورها وارد حوزه‌های سرمایه‌گذاری شهر شیراز شوند.
شعرا عناوین سرمایه‌گذاری‌های ارائه‌شده از سوی شیراز را فهرست کرد و گفت: بحث جمع‌آوری و بازیافت زباله، استفاده از فاضلاب شهر به‌صورت محلی برای آب‌رسانی به باغات و فضای سبز، امور حمل‌ونقل شهری و مترو از اهم بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاری بود که مطرح و مقرر شد سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها بیایند و وارد مذاکره شوند. وی یادآور شد: این اجلاس هر سال برگزار می‌شود و در این دوره محوریت مباحث آن پیرامون سرمایه‌گذاری بود ضمن این‌که به‌عنوان برنامه جنبی تالار سرمایه‌گذاری تشکیل شد و ریاست جمهوری و پنج تن از وزرا در آن سخنرانی کردند و دیدگاه‌های خود را به اشتراک گذاشتند
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما