امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش در شیراز

اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش در شیراز
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز در جمع خبرنگاران گفت: دهکده آرامش شیراز در بخشی از باغ‌های کهن قصردشت این شهر در حال اجراست و با افتتاح آن این مکان به یک فضای مفرح برای تفریح خانواده‌ها تبدیل می‌شود.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز خبر داد
اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش شیراز


خبرگزاری فارس-
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز از اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش قصردشت با اختصاص بودجه لازم خبر داد. علی راستگو عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دهکده آرامش شیراز در بخشی از باغ‌های کهن قصردشت این شهر در حال اجراست و با افتتاح آن این مکان به یک فضای مفرح برای تفریح خانواده‌ها تبدیل می‌شود که کارکرد محله‌ای، اجتماعی و مشاوره‌ای دارد و در آن خدمات مختلف شهروندی به‌ویژه به افراد کهنسال و بیمار ارائه می‌شود.
وی افزود: کمیسیون گردشگری‌، کمیسیون جدیدی است و هنوز در ادارات و دستگاه‌ها چندان در مورد این کمیسیون به باور نرسیده‌اند، اما با این‌ وجود اقدامات خوبی در این کمیسیون به ثمر رسیده است. این عضو شورا ادامه داد: از 31 میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه ما‌، به مطالعات و تدوین طرح جامع گردشگری و برند پنج میلیارد ریال، مطالعه و اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش یک میلیارد تومان و برای تملک و احداث پارک مجموعه تاریخی برم‌دلک دو میلیارد و 800 میلیون تومان اختصاص یافت.
به گفته وی، مرمت و بدنه‌سازی در محوطه بناهای تاریخی و کوچه‌های بافت تاریخی 3 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده و پروژه بهسازی قصر ابونصر نیز یک میلیارد و 300 میلیون تومان و مطالعه و احداث مسیر گردشگری در بافت تاریخی و فرهنگی 2 میلیارد تومان بودجه مصوب دارند.
راستگو ادامه داد: تملک و احداث مسیر گردشگری فرهنگی مرکز خدمات‌محور سید ذوالفقار در حال انجام است و 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای آن مصوب شده ضمن این‌که تملک و بهسازی منازل بافت تاریخی با 6 میلیارد تومان بودجه در سال 95 نیز استمرار خواهد یافت. وی یادآور شد: بهسازی و احیای قنات و حوض در محله سعدی چند ماه پیگیری شد تا این قنات و حوض آن به آب رسید و همچنین نمادی از رخت‌شویان در آنجا با 800 میلیون تومان اعتبار نصب می‌شود ضمن این‌که تملک و طراحی میدان توپخانه و زندیه با 5 میلیارد تومان اعتبار دنبال می‌شود، و بهسازی و احیای چشمه و پارک رکن‌آباد نیز با یک میلیارد تومان بودجه مدنظر این کمیسیون بوده است.
احیا مرمت و نورپردازی دروازه قرآن با 500 میلیارد تومان، تجهیز اماکن برای پاسخگویی به نیاز گردشگران با 300 میلیون تومان اعتبار برای استقرار کیوسک راهنمای گردشگران، احداث زیرساخت و خرید اتوبوس گردشگری با 2 میلیارد تومان، مطالعه هتل پارک 580 هکتاری با 500 میلیون تومان اعتبار مواردی از بودجه سال 95 کمیسیون گردشگری بود که راستگو به تشریح آن پرداخت و در پایان گفت: در مجموع 31 میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه این کمیسیون نسبت به سال قبل 14 درصد رشد داشته است.

۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما