امروز: پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

فرمانداری پیشینه مصوبه کمربندی شیراز را در نظر بگیرد

فرمانداری پیشینه مصوبه کمربندی شیراز را در نظر بگیرد
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در مورد اعتراض فرمانداری به مصوبه واگذاری بخشی از کمربندی به شهرداری گفت: فرمانداری پیشینه و مفاد این مصوبه را در نظر بگیرد.
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر شیراز:
فرمانداری پیشینه مصوبه کمربندی را در نظر بگیرداختصاصی خبرگزاری فارس- رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در مورد اعتراض فرمانداری به مصوبه واگذاری بخشی از کمربندی به شهرداری گفت: فرمانداری پیشینه و مفاد این مصوبه را در نظر بگیرد.

 احمدرضا نقیب زاده
اظهار داشت: فرمانداری شیراز در رد مصوبه شورا مواردی را مطرح کرده و شورای شهر نیز استدلال‌هایی قانونی برای این مصوبه داشت.

وی افزود: نخست این‌که ما در مصوبه شورا اشاره‌ کرده‌ایم که قسمتی از کمربندی که مطابق طرح ساختار راهبردی در محدوده قانونی شهر واقع‌ شده موضوع انتقال مدیریت بوده و زمانی که معبر یا جاده‌ای در محدوده قانونی شهر قرار می‌گیرد دیگر به‌عنوان جاده محسوب نمی‌شود و از قوانین و ضوابط مربوطه تبعیت نمی‌کند.

این عضو شورا ادامه داد: در قوانین مربوط به کمربندی‌ها ذکر شده که هیچ‌گونه اجازه ساخت‌وساز در اطراف آنها داده نمی‌شود و زمانی که قسمتی از کمربندی شیراز مطابق طرح تفصیلی در داخل محدوده قانونی قرار گرفته و اطراف آن با رعایت حرائم اجازه ساخت‌وساز داده می‌شود نمی‌توان به آن عنوان کمربندی را اطلاق کرد و اگر مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی مغایرت قانونی داشت ابلاغ نمی‌شد اما از آنجا که طرح ساختار راهبردی به تائید شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده که مرجعی قانونی صلاحیت‌دار است و ضوابط مربوط به ساخت‌وساز اطراف آن به شهرداری ابلاغ‌ شده دیگر آن شرایط و عملکرد کمربندی برای این قسمت‌های شبکه قابل‌ تصور نخواهد بود.

نقیب‌زاده خاطرنشان کرد: نکته دیگر که باید در مورد این مصوبه دقت می‌شد این بود که مصوبه شورای شهر بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان بود و در حقیقت با طی یک سری مراحل و بر اساس توافقات بین شهرداری شیراز و راه و شهرسازی محقق شده بود.

وی افزود: ما این‌طور تلقی می‌کنیم که فرمانداری در بحث توسعه شهر حسن نیت و روحیه همکاری دارد اما نیاز بود سوابق موضوع را بیشتر بررسی می‌کردند.

رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورا متذکر شد: ما در شورا با توجه به اعتراض فرمانداری، یک تبصره را به مصوبه پیشین الحاق و اصلاحیه را با یک تبصره الحاقی اعمال کردیم و امید داریم با این شرایط فرمانداری محترم نیز با توجه به این‌که مصوبه شورا در راستای حفظ جان شهروندان در نقاط پرحادثه کمربندی شیراز به‌ویژه در قسمت جنوبی و موضوع ایمن‌سازی این معبر است، وجود ایراد قانونی را دیگر مطرح نکند.
۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما