امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

تضعیف نهاد مردمی شورا نگران کننده است

تضعیف نهاد مردمی شورا نگران کننده است
شهردار تهران در دومین روز اجلاس روسای شوراها و شهرداران  مراکز استان های کشور در شیراز اظهار داشت: اگر با عمل و رفتار خود، مدیریت شهری و و نهاد مردمی شورا  را که برخاسته از قانون اساسی و فرمان امام راحل است، تضعیف کنیم، می تواند بسیار نگران کننده باشد.
شهردارتهران در اجلاس شیراز :
 تضعیف نهاد مردمی شورا نگران کننده است

شهردار تهران در دومین روز اجلاس روسای شوراها و شهرداران  مراکز استان های کشور در شیراز تضعیف نهاد مردمی شورا را نگران کننده خواند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدباقر قالیباف اظهار داشت: اگر با عمل و رفتار خود، مدیریت شهری و و نهاد مردمی شورا  را که برخاسته از قانون اساسی و فرمان امام راحل است، تضعیف کنیم، می تواند بسیار نگران کننده باشد.
وی افزود: با توجه به مسیری که کشور بر اساس قانون اساسی انتخاب کرده، راهی جز اینکه روز به روز شوراها و مدیریت های محلی را تقویت کنیم نداریم و این یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است؛ چراکه توجه به شوراها و مدیریت شهری و تقویت آنها به بارورتر شدن هرچه بیشتر آن خواهد انجامید
شهردار تهران تأکید کرد: در راستای تحقق مدیریت بهینه راه ملی و محلی باید از یکدیگر تفکیک شود و  امور محلی به شوراها واگذار شود و دولت مرکزی نیز به مسایل کلان و ملی بپردازد. قالیباف اضافه کرد: ما همیشه حرف از تمرکززدایی و مدیریت یکپارچه می زنیم و بر توجه به مردم تاکید می کنیم، از این منظر باید در شهرداری ها برای کارآمدتر کردن شهرداری ها و در اولویت قرار دادن دغدغه مردم کار کنیم و دغدغه مردم را دغدغه اصلی شهرداری ها قرار دهیم.
شهردار تهران توجه به محرومان را سرلوحه امور شهرداری ها و متولیان مدیریت شهری دانست و گفت: در سایه کارهای خوبی که در زمینه توسعه در شهرها انجام می دهیم، نباید از محرومان غافل باشیم چرا که توجه به آنها از وظایف اسلامی و انسانی جدی همه ما است.
بر اساس این گزارش، پنجاه و یکمین اجلاس روسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور که روز گذشته (چهارشنبه) در شیراز آغاز شده، امروز به کار خود پایان می دهد.


۱۳۹۴/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما