امروز: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

شوراها پیوند دهنده جریانات مختلف سیاسی هستند

شوراها پیوند دهنده جریانات مختلف سیاسی هستند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه اجلاس مشترک شهرداران و شوراهای اسلامی کشور،گفت: شوراهای اسلامی پیوند‌دهنده و محل تلاقی جریانات مختلف سیاسی در خدمت به مردم و توسعه شهرها هستند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
شوراها پیوند دهنده جریانات مختلف سیاسی هستند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شوراهای اسلامی پیوند‌دهنده و محل تلاقی جریانات مختلف سیاسی در خدمت به مردم و توسعه شهرها هستند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس حقدل ظهر امروز در حاشیه اجلاس مشترک شهرداران و شوراهای اسلامی کشور، اظهار داشت: شوراها در تمام کشور منشاء خیر هستند و در شیراز شورا به واقع نخ تسبیح و پیوند دهنده جریانات مختلف است و به سبب وجود همین نهاد پر خیر و برکت، اختلافات سیاسی که در گذشته آسیب‌های بسیاری را متوجه شهر و استان ما کرده بود با هدایت‌های نماینده ولی فقیه از میان برداشته شد.
وی ضمن اشاره به اهمیت این اجلاس در نشان دادن همبستگی شوراها و شهرداری ها، خاطرنشان ساخت: ما نعمت شورا را قدر می‌دانیم که بستری برای خدمتگزاری به مردم فراهم آورده و ثابت کرده است تعامل شورا و شهرداری به عنوان دو مجموعه متولی اصلی و مستقیم  مدیریت شهری می تواند روند توسعه شهرها را سرعت بخشد.  مهندس حقدل افزود: فارس و شیراز به سبب ایمان و ولایتمداری بیشترین تعداد امامزاده را که از فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند در خود جای داده که بالغ بر یک‌هزار و 500 امامزاده است. حقدل ادامه داد: شیراز زیارتگاه شیعیان جهان و پایگاه علم و فقاهت و در زمان جور حکام، این شهر پناهگاه امامزادگان بوده است. وی خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب فارس تنها استانی بود که در سه شهر آن حکومت نظامی شد و در دوران دفاع مقدس این استان دو لشکر و چندین تیپ و یگان در جبهه‌های حق علیه باطل داشت که حاصل آن چندین هزار شهید بود. حقدل بیان کرد: فارس و شیراز در بسیاری از علوم سرآمد است و به ویژه در پزشکی شیراز حرف نخست را می‌زند و برخی جراحی‌های پیوند تنها در شیراز صورت می‌پذیرد.
رئیس شورای شهر شیراز ابراز داشت: فارس اما با وجود ظرفیت بسیار، از نظر صنعتی چندان پیشرفت نکرده و با توجه به این که شیراز در شمار 10 نقطه برتر گردشگری جهان است صنعت گردشگری آن قابلیت فراوانی دارد. حقدل افزود: این استان آب و هوای بسیار مناسبی دارد و در زمانی که در سپیدان آن اسکی میسر است در جالیزهای فارس محصول برداشت می‌شود.حقدل عنوان کرد: شهردار قوی، مومن و جهادی در شیراز بر سر کار است که تیم تخصصی مجربی را گرد آورده و با همین فعالیت قابل تقدیر، بودجه شهرداری شیراز از 2 هزار و 200 میلیارد تومان در سال گذشته، به 2 هزار و 800 میلیارد تومان افزایش یافت و علاوه بر آن در سال جاری 3 هزار میلیارد تومان تکلیف سرمایه‌گذاری شورا به شهرداری است.


۱۳۹۴/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما