امروز: سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

اطراف حافظیه نباید به پارکینگ ادارات بدل شود

اطراف حافظیه نباید به پارکینگ ادارات بدل شود
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آرامش و معنویت اطراف حافظیه نباید با تبدیل شدن این خیابان به پارکینگ برخی دستگاه‌ها مخدوش شود.
  • اطراف حافظیه نباید به پارکینگ ادارات بدل شود
اطراف حافظیه نباید به پارکینگ ادارات بدل شود
 
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آرامش و معنویت اطراف حافظیه نباید با تبدیل شدن این خیابان به پارکینگ برخی دستگاه‌ها مخدوش شود.
بهرام پارسایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: اطراف حافظیه توسط برخی ارگان‌ها به پارکینگ بدل شده و آرامشی که مد نظر بود برای گردشگران ایجاد شود مورد خدشه قرار گرفته است.
وی افزود: اینجا قرار شده مکانی خلوت و آرام باشد که روحیه عرفانی و اندیشه والای حافظ را القا کند و صدای عبور خودرو و موتورسیکلت نباید آن را مخدوش کند.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: برنامه‌ریزی شهرداری در مورد اطراف حافظیه باعث شد فضای حافظیه کمی برای گردشگران آرام‌تر و مساعد‌تر شود.
رئیس کمیسیون گردشگری شورا اضافه کرد: ما از جلسه‌ای که استاندار محترم برای آمادگی برگزاری یادواره حافظ تشکیل داده، اطلاعی نداریم.
پارسایی تصریح کرد: برگزاری یادواره‌ برای شخصیت‌های جهانی مانند حافظ و سعدی، فرصتی برای هر شهر و حتی کشور است.
وی بیان کرد: برای شاعر بزرگ ایرانی مولانا، کشور ترکیه و شهردار قونیه سالانه آنچنان مراسمی به عنوان نکوداشت این عارف و شاعر ایرانی برگزار می‌کنند که میلیون‌ها دلار نصیب شهر و کشورشان می‌شود.
این عضو شورا ابراز داشت: در کشور ما و در شهر شیراز یادروز حافظ به تکرار مکررات بدل و به برگزاری سخنرانی مسئولان خلاصه شده که چنین مراسمی نه تنها درآمدی برای گردشگری ما ندارد بلکه هزینه‌هایی نیز ایجاد کرده و خروجی ندارد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما در همین زمینه با استاندار فارس مکاتبه کرده‌ایم که برای برگزاری مطلوب یادواره تدابیری اتخاذ و کارگروهی تشکیل شود و در حد امکان از رئیس جمهور، هیئت دولت و سفرای خارجی برای معرفی شیراز به جهانیان دعوت صورت پذیرد.
وی همچنین گفت: این مراسم باید پوشش ملی و جهانی خبری داشته باشد که ما می‌دانیم در وایمار آلمان نیز یادواره حافظ به گونه‌ای باشکوه برگزار می‌شود.
پارسایی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم در صنعت گردشگری موفق شویم و بتوانیم شیراز را در جهان تبلیغ کنیم باید این یادروزها به صورت هدفمند برگزار شود.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی گاه چند روز به صورت اسمی به بزرگداشت یک شخصیت شیراز اختصاص داده می‌شود و روز نخست مسئولان حضور دارند و از روز دوم به بعد تنها چند شرکت کننده معدود در برنامه‌های پیش‌بینی شده حضور می‌یابند.
پارسایی اظهار داشت: برای آن که بتوانیم فرهنگ خود را به جهان معرفی کنیم باید یادروزهای حافظ و سعدی را غنیمت شماریم و در این زمینه حتی از تجارب دیگر کشورها برای برگزاری مطلوب جشنواره استفاده کنیم.
وی متذکر شد: در این زمینه اگر عزم و اراده باشد و بخواهیم خارج از شعار حرکت کنیم ظرفیت‌های شیراز بسیار عظیم است.
پارسایی گفت: باید از تکرار سالانه برنامه‌های یادروز پرهیز شده و مواردی جذاب را در برنامه جای دهیم که مخاطب امروز ما مخاطبی است که برنامه‌ها و جشنواره‌های در سطح جهانی را می‌بیند و برگزاری یک مراسم با چند سخنرانی و شعرخوانی به هیچ وجه او را جذب نخواهد کرد.
پارسایی افزود: از برنامه‌های جذاب سال گذشته در یادروز حافظ شاید یکی حضور آقای شهرام ناظری بود که به اصرار کمیسیون فرهنگی شورا محقق شد و به برنامه روح بخشید.
وی عنوان کرد: در دنیا شهرداری‌ها هماهنگ کننده چنین اموری هستند و انتظار می‌رود از حضور شهرداری و شورا در اجرای این یادروز استفاده بیشتری شود.
۱۳۹۳/۰۵/۲۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما