امروز: پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: متأسفانه اکثر ادارات ما دچار آفت پارتی‌بازی شده‌اند/ از انتصابات بی‌ضابطه و بی‌ثباتی مدیریتی در شهرداری جلوگیری شود/ پروژه‌های عمرانی بزرگی در شیراز در حال اجرا است

  • تاریخ:
    ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  • عنوان:
    متأسفانه اکثر ادارات ما دچار آفت پارتی‌بازی شده‌اند/ از انتصابات بی‌ضابطه و بی‌ثباتی مدیریتی در شهرداری جلوگیری شود/ پروژه‌های عمرانی بزرگی در شیراز در حال اجرا است
  • نام عضو:
    سیداحمدرضا دستغیب

میلاد پیام آور توحید، صلح و مهربانی، نماد صبر و شکیبایی، پیامبر اولوالعزم، حضرت عیسی مسیح (ع) را به تمامی موحدین جهان و هموطنان مسیحی تبریک عرض می‌نمایم.
همه افراد، در هر شغلی که باشند، پیشرفت را دوست دارند. علاقه دارند که پیشرفت کرده و پله های ترقی را طی کنند.
این نیازی ذاتی است و ارتباطی به سن، جنسیت و نوع شغل هم ندارد. پیشرفت شغلی، رابطه مستقیمی به رضایت شغلی دارد. رضایت شغلی، عبارت است از حدی از احساسات و نگرش های مثبت که افراد نسبت به شغل خود دارند.
محیط کار، در واقع خانه دوم افراد است. گروه بسیاری از مردم، ساعت های زیادی از زندگی خود را در محیط کاری خود می گذارنند.
رضایت شغلی به عواملی مانند درآمد حاصل از شغل، وجهه اجتماعی، امکان ارتقای شغلی، نوع اعمال مدیریت در محیط کار و عدم تبعیض بستگی دارد. از میان عوامل مذکور، میزان درآمد، در کمترین حد رضایت شغلی است و عوامل دیگری مانند: فرصت های موجود برای پیشرفت و به رسمیت شناخته شدن، بروز استعداد، تأثیر به سزایی در رضایت شغلی کارکنان دارد.
عدم توجه به بهداشت روان در محیط های کاری، از توانایی افراد در ارائه کار و خدمتی مناسب به جامعه می کاهد.
اکنون سئوال اینجاست که در شهرداری شیراز، بهداشت روان در محیط کار تا چه اندازه رعایت می شود؟ کارکنان تا چه حد از شغل خود راضی و خشنود هستند؟
اما پاسخ این سئوال کاملاً مشخص است: تا زمانی که امکان ارتقای شغلی سیستمی وجود نداشته باشد، تبعیض جای آن را خواهد گرفت. در این هنگام این اتفاقات خواهد افتاد:
کارمند، کارشناس و مدیر؛ همیشه کارمند، کارشناس و مدیر خواهند بود. هیچ زمینه ی ارتقایی وجود ندارد. تنها کارمندانی ارتقاء می یابند که پارتی داشته باشند. پارتی بازی رونق می گیرد و افراد سوء استفاده کننده، به دنبال پارتی های کلفت تر، در شورا یا در نهادهای قدرت هستند.
متأسفانه اکثر ادارات ما و از جمله شهرداری شیراز، دچار این آفت شده  و در این دو سال گذشته، وضعیت به مراتب بدتر شده است. چگونه است که یک کارشناس باید همیشه کارشناس باقی بماند و هیچ ارتقاء شغلی نداشته باشد؟ و فردی تازه وارد به شهرداری، بدون داشتن سابقه مدیریتی و تجربی، در بالاترین رده های مدیریتی شهرداری منصوب گردند؟
در زمانی نه چندان دور، سقف ارتقاء در شهرداری، پس از گذراندن سالها تجربه در پست های کارشناسی و مدیریتی و طی کردن دوره های آموزشی پست، شهردار منطقه یا معاون شهردار شیراز بود، اما متأسفانه امروز کف ارتقاء برخی انتصابات، به شهردار منطقه یا معاونت تنزل یافته است. پست های مدیریتی، سکوی پرش برخی افراد به مناصب بالاتر است.
البته اعتقاد دارم که نیروهای متخصص و توانمند باید به شهرداری جذب شوند، اما این عزیزان، ابتدا باید در دوره های کارشناسی منصوب و پس از سپری کردن تجربه لازم و طی کردن آموزش های لازم، به مدیریت میانی و سپس به مدیریت عالی شهرداری منصوب گردند.
جناب آقای شهردار، حق اولویت در انتصابات را به نیروهای خدوم شهرداری بدهید. مهم ترین سرمایه هر سازمانی، نیروهای انسانی آن است و شهرداری شیراز، دارای بهترین، توانمندترین و خبره ترین نیروها است. بی توجهی به این نیروها و عدم ارتقاء شغلی، موجب کاهش رضایت شغلی و پایین آمدن بهره وری سازمانی می گردد.
متأسفانه شاهد انتصابات بی ضابطه، حتی بدون شرایط احراز و توانمندی های لازم در سازمان بزرگ شهرداری شیراز و شاهد قربانی شدن نیروها و پرسنل خدوم و نجیب شهرداری هستیم.
شاهد بی ثباتی مدیریتی در شهرداری هستیم، مدیران نمی دانند که فردا در آن سمت و پست قرار دارند یا نه؟ و جالب اینجاست که برخی انتصابات، کاملاً شبیه بازی کودکان با صندلی است. جابجایی های بی مفهوم و بی نتیجه در مناطق، انگیزه مدیران را کاهش و عملاً امکان برنامه ریزی را از آنان سلب می کند.
از شهردار محترم می خواهم که نسبت به تثبیت مدیریت مخصوصاً در رده های معاونین و مدیریت های شهرداری، اهتمام جدی بورزند.
برخی انتصاب نیروها در پست های سرپرستی ممنوع است اما برخی از پست های مدیریتی، با احکام سرپرست اداره می شود. از شهردار محترم می خواهم که پست های مدیریتی را تعیین تکلیف نماید.

طی بازدید اخیر از مناطق شهرداری شیراز، مشاهده کردم که پروژه های عمرانی بزرگ از جمله، کانال های جمع آوری آب های سطحی، پیاده راه های سلامت، بازسازی و آسفالت معابر و پارک ها، فرهنگسراها و ده‌ها پروژه دیگر در دست انجام است. لازم می بینیم از زحمات شهردار محترم شیراز، مدیران مناطق، معاونین، کارشناسان و همه عوامل فنی و اجرایی و دیگر پرسنل زحمت کش مناطق، صمیمانه تشکر و خداقوت عرض نمایم.
انتهای پیام/


دیدگاه های شما