امروز: دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: مگر در نفت و گاز هم تحریم هستیم که منظم و عادلانه توزیع نمی‌شود؟ / برخی رانندگان از عدم تخصیص سهمیه عادلانه بنزین گلایه دارند

  • تاریخ:
    ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
  • عنوان:
    مگر در نفت و گاز هم تحریم هستیم که منظم و عادلانه توزیع نمی‌شود؟ / برخی رانندگان از عدم تخصیص سهمیه عادلانه بنزین گلایه دارند
  • نام عضو:
    محمد تقی تذروی

در ابتدای سخن ، روز ملی حمل و نقل را به زحمتکشان این عرصه که در طی مدتهای اخیر  علیرغم مصایب و مشکلات پیش آمده با صبر و متانت همچنان به خدمات رسانی به مردم شریف مشغولند تبریک عرض نموده و به پاس این صبوری و نجابت از آنان تشکر و قدردانی مینمایم.

بعد از ماجرای بی تدبیرانه سهمیه بندی بنزین از سوی دولت و مسئولان امر ، این وعده داده شد که به همه رانندگان خدماتی سهمیه ای اختصاص خواهد یافت اما برخلاف این وعده ها این روزها برخی از رانندگان که در بخشهای مختلف کار مینمایند از بدقولی و نرسیدن درست و عادلانه سهمیه بنزین گله مند هستند.

آقای استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 اگر از فعالیتهای انتخاباتی فراغ خاطری یافته اید به موضوع رسیدگی نمایید تا بیش از این حق این قشر زحمت کش پایمال نگردد.

نکته مهم دیگر در مورد سهمیه بندی بنزین ، مسافربرهای اینترنتی هستند که گفته شده ساز و کاری طراحی شده تا سهمیه از طریق شرکتها به رانندگان اختصاص یابد.

این موضوع برای آنکه مانند دلار ۴۲۰۰ تومانی موجب ایجاد مشکل نشود بایستی شفاف و مشخص گردد که این سهمیه آیا عادلانه و بطور کامل و بموقع به رانندگان اختصاص می یابد؟ یا این سوء تدبیر نیز موجب نارضایتی خواهد بود که سود آن به جیب سهامدار این شرکتها که عمدتا غیر ایرانی ساکن خارج از کشور هستند واریز میشود؟

 

آقایان مسئول شرکت پخش نفت و سیلندرهای گاز مایع از نقاط مختلف شهر اخبار و گزارشات متعدد مردمی بدست اعضای شورای شهر شیراز میرسد که در این فصل سرما نفت و گاز بطور منظم و عادلانه توزیع نمیگردد.

مردم در برخی مناطق مانند گود گویم ، شهرک سعدی ، بافت تاریخی و دیگر مناطق از کمبود سوخت لازم جهت گرما گله مند هستند.

آقایان مسئول آیا نفت و گاز هم تحریم هستیم و در کشور نداریم که این کمبود و شیوه ضعیف توزیع نیز به گردن تحریمها بیندازیم؟

مردم صبور و نجیب ما تا کی باید تاوان سوءتدبیر و ضعف مدیران را بدهند؟

امروز یکی از مصادیق نفوذ ، کم کاری و کارشکنی در امورات مردم در جهت ایجاد نارضایتی عمومی میباشد.

مسئولان ذیربط مشکل را هرچه سریعتر رفع ، یا اعلام نمایند که از توزیع نفت و گاز بصورت منظم و عادلانه ناتوان هستند از همینجا اعلام مینمایم که شخصا با استفاده از توان مردمی بسیج و یاوران محلات آمادگی همکاری جهت توزیع بموقع این فرآورده ها و محصولات را دارم.

 

والعاقبه للمتقین

محمد تقی تذروی

 

دیدگاه های شما