امروز: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: پاسخ به بخشی از اظهارات منسوب به شهردار که مربوط به حیطه های مسئولیت اینجانب می باشد

 • تاریخ:
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
 • عنوان:
  پاسخ به بخشی از اظهارات منسوب به شهردار که مربوط به حیطه های مسئولیت اینجانب می باشد
 • نام عضو:
  احمد تنوری

بسم الله الرحمن الرحیم

در هفته های گذشته، متنی منتسب به آقای حیدر اسکندرپور شهردار شیراز در سایت ها و فضای مجازی منتشر شد و متاسفانه عدم تکذیب آن مطالب از سوی شهردار و یا عدم انتشار متن مورد تایید شهردار از سوی روابط عمومی شهرداری، و اظهارات یکی از حاضران درآن جلسه مبنی بر تایید تمامی مطالب منتشر شده به نقل از شهردار، شائبه ی صحت و انطباق متن مورد اشاره با اظهارات شهردار را در اذهان عمومی تقویت کرده است، لذا بدینوسیله به آن بخش از اظهارات منسوب به شهردار که مربوط به حیطه های مسئولیت اینجانب می باشد پاسخ می دهم.

 1. جناب آقای اسکندرپور، به نقل از متن منتشره در سایت ها، شما در جمع دوستان، مدعووینتان گفته اید که برای شورا متاسف هستید و کنایه زده اید که بالاخره دوره ی پنجم شورا هم تمام می شود و به تمسخر گفته اید که دو سال دیگر برخی از اعضای شورا را در شهرداری راه نخواهند داد. چنانچه این اظهارات صحت داشته باشد، این نحوه ی صحبت کردن از سوی شهردار که با رای همین اعضای شورای فعلی بر مسند شهرداری نشسته است، در افکار عمومی قابل قبول نمی باشد. به شما توصیه می کنم، بروید و مجموعه قوانین و مقررات مربوط به شرح وظایف و اختیارات اعضای شوراهای اسلامی شهر را مطالعه کنید.
 2. جناب آقای اسکندرپور، در هیچ نقطه ای از کشور، سراغ نداریم که شهرداری در تخریب اعضای شورا، چنین جبهه گیری کرده باشد، وقتی چنین سخنانی منتسب به شما در سایت ها منتشر می شود و مورد تکذیب شما واقع نمی گردد، چگونه توقع داشته باشیم که مخالفان انتخاب مردم، در هر دو جناح سیاسی، به اینجانب و برخی از اعضای شورا حمله ور نشوند و یا در فضای رسانه ای و مجازی، اقدام به تخریب عملکرد برخی از اعضای شورا نکنند.
 3. جناب آقای اسکندرپور، شما در سخنان فوق، نطق ها و تذکرات چند تن از اعضای شورا از جمله اینجانب در انتقاد به شهرداری را بیشتر به جهت برآورده نشدن خواسته های اعضای اعلام کرده اید، که این موضوع جفای ناحق در حق اینجانب می باشد چراکه شما بدون ذکر عناوین و دلایل تذکرها و اینکه متعاقبا به تمام تذکرها عمل کرده اید، در جمع عده ای از مدعوینتان عملکرد اینجانب را تخریب نموده اید. از جمله این تذکرها، تذکر اینجانب در خصوص لزوم تودیع پروانه فعالیت شغلی ۳۳۹ تن از مهندسان شاغل در شهرداری، تذکر در خصوص تعیین تکلیف مدیرمسئول هفته نامه شهر راز، تذکر درخصوص انتخاب ذی حساب و ارائه گزارش رسمی حسابرسی در سازمان ها، تذکر در خصوص لزوم تشکیل شورای سازمان ها، تذکر در خصوص عمل به بخشنامه وزارت کشور در خصوص انطباق مدارک تحصیلی و سایر شرایط احراز مدیران، که همگی این موارد پس از تذکر اینجانب در شهرداری در دستور کار قرار گرفت، و همگی مطالبه عمومی بوده است، و ربطی به برآورده شدن یا نشدن خواسته های شخصی نداشته است، حال کدام بخش از نطق ها و تذکرهای قانونی اینجانب به جنابعالی، ربطی به تعیین  حداقل و حداکثر سن و سال متقاضیان اشتغال در شهرداری داشته است که گفته شده این نطق ها به ورود جوانان و انتصاب آنان آسب زده است.
 4. جناب آقای اسکندرپور آیا شما از ما نمایندگان مردم توقع دارید که نماینده ی شهردار باشم؟؟ من با صدای بلند می گویم که خودم و همکارانم نماینده ی مردم و ناظر بر عملکرد شهردار و نهاد شهرداری هستیم و قرار نیست، بله قربان گوی شهرداری باشیم، چون سوگند خورده ایم و باید به سوگند خود پایبند باشیم.
 5. جناب آقای اسکندرپور، درقسمتی از سخنان منتشر شده ی منسوب به شما، گفته شده، بیشتر مشکل فرهنگی شهرداری، ناشی از کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا می باشد و دلیل آن عدم ارائه ی طرح های خوب برای اجرا اعلام شده، در اینجا با توجه به اینکه اینجانب، ریاست کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا را بر عهده دارم و از نزدیک شاهد تلاش اعضا ومشاوران این کمیسیون بوده ام، برخود لازم می بینم، گزارش کوتاهی از اقداماتی که طی ده ماه گذشته در این کمیسیون انجام شده را جهت اطلاع افکار عمومی ارائه نمایم و قضاوت نهایی را به مردم، واگذار نمایم و قطعا این قول را به موکلین خود می دهم که از وظیفه نظارتی بر عملکرد شهرداری، لحظه ای کوتاهی نخواهم کرد
 6. از جمله طرح های ارائه شده در کمیسیون فرهنگی شورا می توان به :
 • طرح ایجاد آرامستان مشاهیر در شیرازکه علیرغم مخالفت شهرداری در کمیسیون تصویب شد، اما در صحن شورا با مخالفت اکثر اعضای حاضر در جلسه مواجه شد. 
 • طرح عدم شمول، عوارض سرانه هزینه ی خدمات عمومی و شهری به باغات متعلق به نهادهای عمومی، جهت تسهیل ایجاد موزه و کتابخانه که پس از تصویب، در کمیسیون، با رای مخالف نه نفر از اعضای شورا مواجه شد.
 • طرح احداث مجموعه فرهنگی فراغتی باغ کتاب
 • طرح حمایت از دانش آموزان مستعد و محروم
 • طرح ایجاد موسسه خانه هنرمدان

و نیز سایر طرح های اینجانب  از جمله طرح نحوه ی خاکسپاری شهدای معزز گمنام که از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون زیارت ارجاع شده و با گذشت بیش از ۵ ماه در دستور کار قرار نگرفته است. و طرح ایجاد میزهای معاضدت حقوقی در شهرداری که با مخالفت، شهردار و اکثریت اعضای حاضر در جلسه مواجه شد و رای نیاورد.  و نیز طرح های در دستور اقدام کمیسون فرهنگی از جمله طرح ایجاد آکادمی فوتبال، طرح ساماندهی متکدیان، طرح اصلاح چارت تشکیلاتی سازمان فرهنگی، طرح ایجاد باشگاه ورزشی شهرداری شیراز، و ...

 علیرغم اینکه اینجانب از ابتدای تصدی عضویت در شورای اسلامی شهر، نماینده و ناظر شورا در سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی بوده ام، همواره بر لزوم انطباق چارت این سازمان با اساسنامه‌ی ملاک عمل تاکید کرده ام اما تاکنون اقدامی از سوی شهرد اری به عمل نیامده است،

جناب اقای اسکندپور، سازمان فرهنگی تحت نظارت اینجانب که تحت تصدی مدیران منصوب از سوی شما و نزدیک و همفکر و هم سلیقه با شما، اداره می شود در موارد متعددی از عمل به شرح وظایف و ماموریت های تعریف شده سرباز زده اند و به تذکرات و توصیه های اینجانب به عنوان ناظر توجه ننموده اند که ذکر موارد متعدد آن در این نطق نمی گنجد و در آینده فهرست موارد عدم اجرای وظایف و ماموریت های سازمان  را بر طبق اساسنامه به اطلاع مردم شریف شیراز خواهم رساند. 

 

احمد تنوری ۵/۴/۹۸

 

 


دیدگاه های شما


اشکان (1398/04/07 - 20:47:20):

انصافا این شورا غیر از حاشیه و بحث و جدل چه دستاوردی برای شهر شیراز داشته است؟