امروز: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: تقاضا میکنم با کلیه عوامل اختلاس و فساد با هر عنوان و در هر پست و مقام و لباسی برای احیاء ارزشهای اسلامی و پاسداری خون شهیدان این کشور برخورد قاطع شود

  • تاریخ:
    ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  • عنوان:
    تقاضا میکنم با کلیه عوامل اختلاس و فساد با هر عنوان و در هر پست و مقام و لباسی برای احیاء ارزشهای اسلامی و پاسداری خون شهیدان این کشور برخورد قاطع شود
  • نام عضو:
    نوذر امامی

در انتخابات شورای شهر شیراز همه اقوام، مذاهب و اقلیت ها به پای صندوق های رای آمدند تا اعضای شورای شهر بتواند در سایه اعتماد شهروندان چهره ای انسانی تر از شهر را به نمایش بگذارد. لذا امیدوار به فردایی بهتر برای همه شهروندان بودند!

 لذا من و همکارانم در مقابل تک تک مردم متعهدیم تا امید و زندگی را برای آنها به ارمغان بیاوریم!

این جفای بزرگی به شهروندان است که ما میان شهروندان تفاوت قائل شده و نسبت به برخی از آنها احساس مسوولیت بیشتر و نسبت به برخی دیگر بی تفاوت باشیم!

امروز به دلیل همین نگاه و رویکردِ عدالت محور، برخی از اعضای محترم شورای شهر با درک منطقی تر از مسوولیت و تعهد خود نسبت به شهروندان و دفاع از حقوق همه آنها، هزینه بیشتری را تحمل می کند! ما به عنوان اعضای شورای شهر نسبت به همه شهروندان مسوولیت یکسان داریم و به طریق اولی هر کس در شورا سمت بالاتری دارد، باید نسبت به مردم هم احساس مسوولیت بیشتری داشته باشد!یک نماینده باید از دو عنصر علم وآگاهی و شجاعت و شهامت برخوردار باشد تا بتواند در سایه این امتیازات از انتظارات و مطالبات و حقوق موکلین خود دفاع کند اگر نمایندگان مردم از شهامت آزاد اندیشی و ابراز آن محروم بوده و دستوری فکر کنند و اطاعت  کنند پس تکلیف مردمی که نمایندگان خود را بامید تغییر وضع موجود انتخاب میکنند چیست ،،‌ اعتقاد ما به نظام اسلامی مبتنی بر آزادی و عدالت است معیار این فرایند ارامش و امنیتی هست که شهروندان نسبت به حکومت در جامعه احساس میکنند مالکیت اصلی کشور بعد از ذات اقدس الهی مردم هستند و حکومت مستاجر، بنابراین اگر دولت از مردم بترسید آزادی و دموکراسی هست اما اگر مردم از دولت ترسیدند و جرات و شهامت نقد را نداشتند حاکمیت باید در رفتارش با مردم تجدید نظر نماید،.مشکلات ناشی از سوء مدیریت  در زمینه های فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی،سیاسی ،در کشور زیاد بوده و برخورد با این گرفتاریها گوش شنوا و تغییر در روش‌ها و استراتژی و نقد اگاهانه و توجه به راه حل های آدم‌های آگاه و متخصص و متعهد را می طلبد که در این مقال نمیگنجد علی ایحال 

شهر ما شیراز، ظرفیت‌های شناخته و ناشناخته ی مادی و معنوی بسیاری دارد که با تکیه به این سرمایه‌های شهر می‌توان به آینده امیدوارتر بود، آینده ای که در آن همه مردم احساس امنیت و آرامش داشته باشند!

شهری که متعلق به همه مردم است، فاصله شمال تا جنوب، و مرکز شهر تا حاشیه آن، باید بسیار کم باشد و مردم باید از خدمات عمومی به یک نسبت برخوردار باشند و این حق باید توسط توسط شورا و شهرداری ادا شود. من به عنوان منتخب مردم خود را نماینده و متعهد و پاسخگو به همه ی مردم شهر می دانم و معتقدم شیراز فقط یک یا چند منطقه خاص نیست، بلکه قلمرو زندگی همه ماست و باید زیرساخت ها و امکانات شایسته ی زندگی در سرتاسر آن در دسترس همه باشد.

شهروندان معززی که من با حمایت آنها و رای اعتمادشان پا به میدان مسوولیت  نهاده‌ام، خواستار تغییر و بهبود زندگی و منزلت شهروندی در شهر هستند. شهروندانی که می‌خواهند بهتر زندگی کنند، شهری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به‌ دور باشد. شهروندانی که می‌خواهند حرمت و منزلت داشته باشند، شهروندانی که خواهان عدالت و برابری اند و خواستار شفافیت، فساد ستیزی و قانون گرایی اند!

شهروندانی که می‌خواهند به آینده‌ این شهر برای زندگی فرزندانشان مطمئن و امیدوار باشند و خواستار شایسته سالاری و جایگزین شدن ضابطه بجای رابطه و ترجیح منافع ملی بجای منافع شخصی و جناحی در تمامی سطوح زندگی هستند!

  من بر اساس سوگندی که ادا نموده ام، به مردم قول داده ام که همه عوامل مساعد و نامساعد پیش رو را با صراحت و صداقت با آنها در میان بگذارم و برای گذر از تنگناها، از مشارکت و همفکری یکایک نخبگان شهر کمک بگیریم و با بهره گرفتن از رسانه ها حقِ دانستن و در جریان امور بودن شهروندان عزیز را به نحو مطلوب ادا کنم، لذا برای تحقق مسوولیت خود از هیچ تلاشی مضایقه و دریغ نخواهم کرد.

اگر چه شهردار محترم در اداره شهر با تنگناها و مشکلات فراوانی مواجه است اما معتقدم، افق‌ آینده روشن و امیدبخش است. من به توانمندی شهردار و همکاران زحمت کش وی در شهرداری ایمان دارم، اما  لازمه حفظ اعتماد مردم به عنوان مهمترین پشتوانه و سرمایه اجتماعی، پای‌بندی، وفاداری، راست‌گویی و امانت داری در برابر مردم است. ظرفیت ها و امکانات، اموال و املاک شهرداری تنها بخشی از این امانت به شمار می آیند. امانت اصلی در تعیین و انتخاب مدیرانی شایسته، بدون کم ترین شائبه در فساد و متعهد به شایسته سالاری و مشارکت شهروندان است.

همه کنشگران و فعالان سیاسی و رسانه ها و فعالان رسانه ای را بهترین فرصت برای ایجاد جریان آزاد اطلاعات و شفاف نمودن فضای تصمیم گیری در اداره امور شهر توسط شورا و شهرداری دانسته و دست یاری به سوی یکایک آنها دراز می کنم.......سیاست شورای پنجم شفافیت و مشارکت عمومی برای جلوگیری از فساد و تبعیض است ما اعتقاد داریم که فقر و فساد رابطه مستقیمی با هم دارند هر چه فساد و رانت و ویژه خواری در کشور بیشتر باشد گستره فقر در این سرزمین بیشتر و بیشترخواهد شد،متاسفانه فساد ناشی از سوء مدیریت و اختلاس و عدم نظارت و سرکشی و ‌خودسری آقازاده ها مانند موریانه سرمایه اجتماعی و آرامش و امنیت اقتصادی را از کشور و مردم سلب و اعتماد عمومی را از این سرزمین بیغما برده است.

بنابراین تقاضا میکنم با کلیه عوامل اختلاس و فساد با هر عنوان و در هر پست و مقام و لباسی برای احیاء ارزشهای اسلامی و پاسداری خون شهیدان این کشور برخورد قاطع شود و مسئولین کشور بدانند بهترین حافظ و نگهبان نظام و این سرزمین مردمی هستند که فشار اقتصادی کمر شکن را تحمل نموده و علیرغم گرفتاری و مشکلات کشورشان را دوست دارند و در صورتی که توسط دشمن خارجی این سرزمین مورد تهدید قرار گیرد با چنگ و دندان از آن حفاظت خواهند کرد  اما ذکر این نکته مهم ضروری است که ضامن این حمایت و حضور مردم حفظ آنان و جلب مشارکت و اعتماد عمومی است باید به نظرات و خواسته و مطالبات آنان توجه کرد امروز بیکاری و عدم اشتغال و تورم وگرانی و فرار مغزها و مهاجرت جوانان نخبه از کشور زنگ خطری هست که امنیت ملی و سرمایه اجتماعی مارا هدف گرفته است حل مشکلات و جلب حمایت و مشارکت مردم شریف این مرز و بوم بهترین ضامن بقا و دوام و امنیت کشور بوده و باعث نا امیدی و شکست مخالفین و دشمنان این کشور خواهد بود.


دیدگاه های شما