امروز: چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396
صفحه اصلی تاریخچه تشکیل شورا معرفی اعضای شورای چهارم کمیسیون ها جاذبه های گردشگری شیراز نظرسنجی نقشه سایت
این شوراهایی که در قانون اساسی پیش‌بینی شده، اگر به شکل درست و خوب تحقّق پیدا کند، بسیار فرآورده‌ی مفید و شیرینی برای کشور و ملت خواهد داشت.مقام معظم رهبری (مدظله العالی)۱۳۷۷/۱۲/۰۴ ...
Skip Navigation Links
(1395/11/10) - تدوین دو طرح تفصیلی و حریم شیراز، مهم ترین دستاورد کمیسیون معماری و شهرسازی در دوره چهارم شوراست
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز:
تدوین دو طرح تفصیلی و حریم شیراز، مهم ترین دستاورد این کمیسیون در دوره چهارم شوراست

طرح تفصیلی شیراز، گره 10 ساله حوزه مدیریت شهری بود که با پی گیری های کمیسیون معماری و شهرسازی شورای چهارم تکمیل شد؛  از این رو می توان گفت: تکمیل طرح تفصیلی همچنین تدوین طرح حریم شیراز، مهم ترین دستاورد این کمیسیون تلقی می شود.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این مطلب گفت: زیربنای ساخت و ساز شهری، طرح تفصیلی است که چشم انداز آینده شهر را تعیین می کند. تدوین طرح تفصیلی شیراز به دلیل نیاز به بازنگری و انجام بررسی های مجدد مدت زمان زیادی به طول انجامید که با تأکید و پی گیری این کمیسیون، بازنگری و تدوین نهایی طرح در این دوره به پایان رسیده و تصویب شده است. مهندس سید محمدرضا دیهیمی گفت: با وجود این طرح، دیگر شهروندان برای برای انجام امور شهری خود نیاز به مراجعه متعدد به مشاور، اداره راه و شهرسازی، شهرداری و... ندارند.
وی همچنین تدوین طرح حریم شیراز را از دیگر دستاوردهای مهم کمیسیون در دور چهارم شورا دانست و گفت: وسعت حریم شیراز، 5 برابر مساحت محدوده ی آن است و از آنجا که شیراز شهری مهاجرپذیر می باشد، طی سال های اخیر با مهاجرت مردم از روستاها، شهرها  و استان های همجوار طی سال های اخیر، شاهد ساخت  سازهای غیرقانونی و بدون مجاوز در این مناطق بوده ایم.
مهندس دیهیمی خاطرنشان ساخت: با وجود طرح حرایم و محدوده، تمامی ساخت و سازهای حریم، قانونمند و از گسترش شهری که حاشیه نشینی آن پنج برابر محدوده ی شهریست جلوگیری می شود.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تأکید کرد: انتظار می رود دیگر مراجع ذیربط همچون کمیسیون امور زیربنایی نیز با همان سرعتی که شورا طرح را بررسی و تدوین کرد، تصویب نهایی طرح را با سرعت پی گیری کند.جستجو در سایت
پیوند های مفید
اوقات شرعی