امروز: سه شنبه 3 مرداد 1396
صفحه اصلی تاریخچه تشکیل شورا معرفی اعضای شورای چهارم کمیسیون ها جاذبه های گردشگری شیراز نظرسنجی نقشه سایت
شوراها از مظاهر مشارکت مردمى و براى تسهیل امور مردم است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ...
Skip Navigation Links
(1395/11/07) - شورای شهر شیراز به بودجه ی 3 هزار و 150 میلیاردی شهرداری برای سال 96 رأی داد
در یکصد و نود و نهمین صحن علنی؛
شورای شهر شیراز به بودجه ی 3 هزار و 150 میلیاردی شهرداری برای سال 96 رأی داد


اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و نود و نهمین جلسه علنی خود، بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز را برای سال 96 با رقم 3هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان تصویب کردند.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این مطلب که رقم بودجه سال 96 تفاوت زیادی با بودجه امسال ندارد اظهار داشت:  بودجه سال جاری شهرداری شیراز که رقم آن 3 هزار و 50 میلیارد تومان بود، نسبتاً محقق شده و تا این لحظه شهرداری درخواستی برای افزایش یا کاهش نداشته است. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس غلام مهدی حقدل تحقق بودجه را نشان موفقیت و همکاری قابل قبول شورا و شهرداری دانست و گفت: اگرچه سقف بودجه پیشنهادی در صحن شورا رأی آورده و قابل تغییر نیست اما کلیات آن برای بررسی های کارشناسی و دقیق تر به کمیسیون‌های مختلف شورا ارائه می شود و کمیسیون ها باید حداکثر طی دو هفته آن را بررسی و سپس کمیسیون تلفیق آن را به صحن شورا ارائه کند.
وی با اشاره به مبانی درآمدی شهرداری شیراز تأکید کرد: منابع درآمدی شهرداری شیراز مشخص است و کمیسیون ها نیز باید با توجه به داشته ها تصمیم گیری کنند. مهندس حقدل خاطرنشان کرد: بیشترین سهم بودجه 96 شهرداری به حوزه عمران اختصاص دارد که با محوریت توسعه زیرساخت های شهری و توزیع عادلانه پروژه ها در مناطق شهری تدوین شده است که در تخصیص رقم نیز تکمیل پروژه های نیمه تمام، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و سپس به تعریف پروژه های جدید پرداخته شده است. رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که 30 تا ۴۰ درصد از بودجه سال آینده بر اساس فروش اوراق مشارکت و دریافت تسهیلات بسته شده است، گفت: همچنین کاهش اتکای شهرداری به عوارض و اتخاذ تدابیر جهت ایجاد منابع جدید درآمدی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت همچنین توجه به مدیریت بهره وری از ضرورت های مورد تأکید شورا در چشم انداز تحقق بودجه شهرداری در سال 96 می باشد.
حقدل ضمن اشاره به اتمام سال های خدمت چهارمین دوره شورای اسلامی شهر، اظهار داشت: اجازه نمی دهیم به دلیل نزدیک شدن به زمان انتخابات دور جدید، در سال آینده روند توسعه و خدمات رسانی کاهش  پیدا کند و پروژه ها با مشکل مواجه شوند.جستجو در سایت
پیوند های مفید
اوقات شرعی