امروز: سه شنبه 3 مرداد 1396
صفحه اصلی تاریخچه تشکیل شورا معرفی اعضای شورای چهارم کمیسیون ها جاذبه های گردشگری شیراز نظرسنجی نقشه سایت
شوراها از مظاهر مشارکت مردمى و براى تسهیل امور مردم است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ...
Skip Navigation Links
اخبار اختصاصی
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز گفت: خشکسالی و کاهش سطح آب های زیرزمینی و مصرف بی رویه آب از مهم ترین عوامل ایجاد کننده فروچالگی است که تغییر الگوی آبیاری در کشاورزی، اصلاح رویه مصرف آب و ایجاد تصفیه خانه های لوکال جهت بازگشت مجدد پساب ها به چرخه مصرف شهری، می تواند به عنوان بازدارنده ایفای نقش کنند.
به منظور آشنایی، تبادل نظر و هم اندیشی بیشتر در خصوص مسایل شهری، منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با اعضای دور چهارم دیدار و در خصوص مسایل مهم حوزه مدیریت شهری گفتگو کردند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز از تصویب اولیه طرح احداث و اجرای مجموعه بنای یادمان ملاصدرا در شیراز خبر داد. مهندس محمودرضا طالبان گفت: شیراز خاستگاه حکیم و اندیشمند بزرگ، ملاصدراست اما تا کنون هیچ یاد و نمادی از وی در این شهر نبوده است.
بر اساس تصویب شورای اسلامی شهر شیراز در دویست و هجدهمین جلسه علنی، با پرداخت وام قرض الحسنه 2 تا 5 میلیون تومانی به رانندگان ناوگان حمل و مقل عمومی درون شهری اعم از تاکسی و اتوبوس و مینی بوس موافقت شد.
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در دویست و هجدهمین جلسه علنی خود، طی یک طرح دوفوریتی با واگذاری 30 هکتار زمین به دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای احداث بیمارستان در محور شمل غرب موافقت کردند.
در بخشی از بیانیه شورای شهر در حمایت از شهردار و نیروهای شهرداری شیراز آمده است: اجازه نخواهیم داد فشارهای سیاسی، تخریبی  و پرونده سازی های واهی جهت مدیران شهرداری، زحمات عزیزان را در ماه های آخر خدمت به حراج بگذارد.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورا گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، در فاز اول اجرای طرح تاکسی اینترنتی تمامی خودروهای تاکسی پلاک دار سطح شهر می توانند برای ورود به چرخه تاکسی آنلاین ثبت نام کنند.
نتايج نهايي انتخابات شوراي شهر شيراز اعلام شد و 12 نفر از ليست اميد و يك نفر از ليست پيشرفت و توسعه به پارلمان شهري شيراز راه يافتند.
همزمان با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دویست و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز از تنی چند از برگزیدگان سپاه فجر انقلاب اسلامی شیراز تجلیل شد.
جستجو در سایت
پیوند های مفید
آمار بازدید
درباره شورا

در اصول مختلفی از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با هدف حاکمیت اراده ملّی و مشارکت مردم در اداره امور کشور، به کارکرد ویژه شوراها بعنوان یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره شده است. آنچنان که قانونگذار در اصول آغازین قانون اساسی یعنی اصل ششم، خاستگاه اداره امور کشور را خرد جمعی می داند: «در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود» و در اصل هفتم قانون اساسی، شوراها بعنوان ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور شناخته شده اند. و در اصل 103 قانون اساسی نیز در جهت تثبیت جایگاه شوراها و ضمانت اجرایی بخشیدن به تصمیمات آنها، مقامات دولتی ملزم به رعایت تصمیمات شوراها شده اند.

تازه ترین خبرها
اوقات شرعی