امروز: چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396
صفحه اصلی تاریخچه تشکیل شورا معرفی اعضای شورای چهارم کمیسیون ها جاذبه های گردشگری شیراز نظرسنجی نقشه سایت
این شوراهایی که در قانون اساسی پیش‌بینی شده، اگر به شکل درست و خوب تحقّق پیدا کند، بسیار فرآورده‌ی مفید و شیرینی برای کشور و ملت خواهد داشت.مقام معظم رهبری (مدظله العالی)۱۳۷۷/۱۲/۰۴ ...
Skip Navigation Links
اخبار اختصاصی
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با افزایش نرخ بلیت مترو در این کلان‌شهر موافقت کردند.
براساس مصوبه جدید دویست و یازدهمین  جلسه علنی شورای اسلامی شهر, نرخ بلیت تک سفره با استفاده از کارت شهروندی 500 تومان و به صورت پرداخت نقدی 600 تومان مصوب شد.
مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی سرباغ با حضور اعضای شورای شهر در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز و در محله سرباغ (خیابان 9 دی) افتتاح شد.
شورای اسلامی شهر شیراز در دویست و یازدهمین جلسه ی علنی خود از تنی چند از برگزیدگان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در فارس, تجلیل کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در مراسم تقدیر از مادران شهدا با تأکید بر لزوم برگزاری یادواره‌های شهدا، اظهار داشت: باید برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب در حد توان تلاش کرد.
به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس، شورای اسلامی شهر شیراز در دویست و پنجمین جلسه خود از مهندسین برگزیده کلانشهر شیراز تجلیل به عمل آورد.
رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که بودجه سال 96 شهرداری پس از بحث و بررسی با افزایش 130 میلیارد تومان با سرجمع 3280 میلیارد تومان به تصویب رسید، گفت: بیش از نیمی از کل بودجه شهرداری از محل درآمدهای عمومی و اختصاصی و دارائی های شهرداری تأمین می شود.
با تصویب شورای شهر شیراز، بودجه سال 96 شهرداری این شهر و مناطق آن از 3 هزار و 150 میلیارد تومان پیشنهادشده با افزایش 130 میلیارد تومان، به رقم 3 هزار و 280 میلیارد تومان رسید که بر این اساس، بودجه شهرداری برای سال 96 نسبت به سال 95 حدود 8 درصد افزایش داشته است.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در «مراسم افتتاح دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب» گفت: در راه ترویج معروفات به ویژه معروفات فرهنگی و دینی نباید هرگز نا امید شویم چراکه ما الگوهای دینی بسیاری داریم که سیره حضرت فاطمه زهرا (س) بهترین چراغ راه برای رسیدن به سرمنزل مقصود است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در «مراسم افتتاح دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب» گفت: به دنبال گلایه مقام معظم رهبری از آزادی های بی ضابطه و ولنگاری فرهنگی و در شرایطی که نسبت به مقوله پوشش و حجاب، غفلت وجود دارد، کمیسیون فرهنگی شورای چهارم، تشکیل تشکیل کمیته ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از ضرورت های فرهنگی و اجتماعی جامعه دانست
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز  در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از 70 پروژه عمرانی- فرهنگی- خدماتی شهرداری شیراز که همزمان با دهه مبارک فجر برگزار شد،بیکاری و نبود اشتغال را بزرگ‌ترین چالش پیش روی استان فارس به‌ویژه شهر شیراز دانست و گفت: برای معضل بیکاری فارس باید چاره اندیشی جدی شود.
جستجو در سایت
پیوند های مفید
آمار بازدید
درباره شورا

در اصول مختلفی از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با هدف حاکمیت اراده ملّی و مشارکت مردم در اداره امور کشور، به کارکرد ویژه شوراها بعنوان یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره شده است. آنچنان که قانونگذار در اصول آغازین قانون اساسی یعنی اصل ششم، خاستگاه اداره امور کشور را خرد جمعی می داند: «در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود» و در اصل هفتم قانون اساسی، شوراها بعنوان ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور شناخته شده اند. و در اصل 103 قانون اساسی نیز در جهت تثبیت جایگاه شوراها و ضمانت اجرایی بخشیدن به تصمیمات آنها، مقامات دولتی ملزم به رعایت تصمیمات شوراها شده اند.

تازه ترین خبرها
اوقات شرعی